Trwa ładowanie...
sernik
Marta Wodzińska
12-09-2019 15:50

Idealny sernik – na pewno nie opadnie

Sernik to jeden z ulubionych deserów Polaków. Występuje w wielu wariantach smakowych, ale upieczenie idealnego często spędza sen z powiek wielu pań domu. Co zrobić, aby wyszedł idealny? Jakie patenty zastosować, aby ciasto nie opadło?

Idealny sernik – na pewno nie opadnieŹródło: 123RF
d11hb8t
d11hb8t

Sernik – produkty

Przede wszystkim należy zacząć od wysokiej jakości produktów, które będą w temperaturze pokojowej. To ważne, aby ciasto nie było wyrabiane na zimnych składnikach.

Aby masa była puszysta, wymieszaj ją delikatnie drewnianą łyżką. Serniki nie lubią gwałtownego miksowania i napowietrzania.

Sernik – jak piec

Zasada pieczenia jest prosta: Im niższa temperatura i dłuższy czas pieczenia tym lepiej. Oczywiście nie można też z tym przesadzać, optymalna temperatura to 120 – 160 stopni C.

Zobacz także: 30 lipca - międzynarodowy dzień sernika:

Pieczenie sernika w kąpieli wodnej sprawi, że wyjdzie on wyjątkowo smaczny. Pierwszy sposób mówi, aby postawić brytfankę z wodą pod formą z ciastem w piekarniku. Dzięki temu woda paruje i ciasto nie wysusza się podczas pieczenia.

Druga sprawdzona metoda jest bardziej pracochłonna, ale sprawia, że sernik smakuje wyśmienicie. Brytfankę wyłóż dokładnie folią aluminiową i wylej do niej masę serową. Tak przygotowaną formę wstaw do większego naczynia żaroodpornego wypełnionego wrzątkiem. Ta metoda pieczenia sernika nigdy nie zawodzi.

Co zrobić, aby ciasto nie opadło?

Sernik nie opadnie jeżeli podczas pieczenia wbijesz w ser 1-2 rurki makaronu, aby z ciasta mogła uchodzić para.

Ciasto nie lubi także nagłej zmiany temperatury, dlatego po upieczeniu pozostaw je w piekarniku. Dzięki temu powoli osiągnie temperaturę pokojową.

Chcesz się pochwalić swoimi kulinarnymi osiągnięciami? Masz ciekawy przepis? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11hb8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11hb8t
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj