Trwa ładowanie...

Drożdżowe ciasto z czereśniami i kruszonką z blachy

Czereśnie większości kojarzą się z beztroskim czasem wakacji i dzieciństwa. Owoce te idealnie nadają się do wypieków, więc póki trwa na nie sezon, warto przygotować proste ciasto. Natalia Kudela, autorka bloga "Mała Cukierenka", proponuje smaczne ciasto z czereśniami i waniliową, aromatyczną kruszonką.

Share
Drożdżowe ciasto z czereśniami i kruszonką z blachy
Źródło: www.malacukierenka.pl
d2wu3i4

Czereśnie większości kojarzą się z beztroskim czasem wakacji i dzieciństwa. Owoce te idealnie nadają się do wypieków, więc póki trwa na nie sezon, warto przygotować proste ciasto. Natalia Kudela, autorka bloga "Mała Cukierenka", proponuje smaczne ciasto z dużą ilością czereśni i waniliową, aromatyczną kruszonką.

Składniki na ciasto:
200 ml ciepłego mleka
500 g mąki
40 g drożdży
130 g cukru
1 jajko
130 g masła

d2wu3i4

1,5 kg umytych, odsączonych czereśni

Kruszonka:
100 g masła
100 g zmielonych migdałów
100 g mąki
80 g cukru
1 opakowanie cukru waniliowego

Ciasto: 1. Drożdże rozetrzeć z 60 g cukru. Wlać ciepłe mleko, dodać dwie łyżki mąki, dobrze wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

  1. Masło (130g) roztopić.
  2. Do mąki dodać jajko, ciepłe masło, 70 g cukru i wyrośnięte drożdże. Zagnieść gładkie ciasto (zagniatać ciasto co najmniej 5 minut). Ciasto przykryć ściereczką i odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 40 minut lub dłużej (ma podwoić objętość).
  3. Owoce wypestkować. Kruszonka:
  4. Masło (100 g) roztopić. Wymieszać razem mąkę, migdały, cukier, cukier waniliowy i roztopione masło. Kruszonkę wstawić do lodówki.
  5. Blachę do pieczenia posmarować masłem i posypać mąką. Ciasto równomiernie wyłożyć na przygotowanej blaszce. Na wierzchu ułożyć owoce i odstawić jeszcze do wyrośnięcia na 30 minut.
  6. Wierzch ciasta posypać kruszonką i piec w temperaturze 160 stopni C na funkcji termoobieg przez około 40 minut.

[

(fot. www.malacukierenka.pl)
Źródło: (fot. www.malacukierenka.pl)

]( http://www.malacukierenka.pl/ )
Słodki, kolorowy świat deserów i wypieków to jej pasja. A ten, który sama tworzy pozytywnie nastraja do życia ją i jej gości - gości Małej Cukierenki.

d2wu3i4
d2wu3i4

Podziel się opinią

Share
d2wu3i4
d2wu3i4
Więcej tematów