Trwa ładowanie...
d4fhnk3
Dieta wege: wodorosty o smaku bekonu
kuchenne nowości

Dieta wege: wodorosty o smaku bekonu

Dieta wegańska to ścisła dieta wegetariańska - wegetarianie mogą wyłączyć z diety tylko niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego, natomiast weganie nie mogą spożywać żadnych produktów tego typu. Nic więc dziwnego, że nowoczesna gastronomia wychodzi naprzeciw temu dietetycznemu trendowi i wymyśla się nowe smaki dostosowane do potrzeb i gustu konsumentów. Przykładem są wodorosty, które smakują jak... bekon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4fhnk3

Dieta wegańska to ścisła dieta wegetariańska - wegetarianie mogą wyłączyć z diety tylko niektórą żywność pochodzenia zwierzęcego, natomiast weganie nie mogą spożywać żadnych produktów tego typu. Nic więc dziwnego, że nowoczesna gastronomia wychodzi naprzeciw temu dietetycznemu trendowi i wymyśla się nowe smaki dostosowane do potrzeb i gustu konsumentów. Przykładem są wodorosty, które smakują jak... bekon.

Naukowcy z Portland w amerykańskim stanie Oregon opatentowali algi o wyjątkowych właściwościach - wyglądem przypominają czerwoną sałatę, a smakiem smażony bekon. Wystarczy je podgrzać i lekko zarumienić, a roślina ta szybko może zastąpić ukochany przysmak mięsożerców. Zwłaszcza, że to doskonałe źródło białka, czyli składnika, którego najczęściej brakuje w diecie wegańskiej.

d4fhnk3

Podziel się opinią

Share
d4fhnk3
d4fhnk3
Więcej tematów