Trwa ładowanie...

Ciastka z czerstwego pieczywa — słodka przekąska zero waste

Zastanawiacie się czasem, co zrobić ze starym pieczywem, którego nie zdążyliście zjeść? Zamiast marnować dobre produkty, autorzy aplikacji Too Good To Go radzą, aby wykorzystać czerstwy chleb do przygotowania smacznych, chrupiących ciasteczek z czekoladą.

Ciasta z czerstwego pieczywa. Ciasta z czerstwego pieczywa. Źródło: Adobe Stock
dc5fuyx
dc5fuyx

Z czerstwego pieczywa możemy przygotować między innymi chleb w jajku lub francuskie tosty. Okazuję się jednak, że stary chleb świetnie sprawdzi się także jako jeden z głównych składników ciastek. Takie rozwiązanie proponują autorzy aplikacji Too Good To Go, propagującej idee zero waste. "Otwierasz chlebak, a tam czerstwe pieczywo? Zamiast wyrzucać, sprawdźcie nasz pomysł jak zamienić je w chrupiące pyszności". - piszą w instagramowym poście autorzy.

Przepis na ciastka z suchego pieczywa

Składniki:

  • 160 g suchego pieczywa
  • 1 jajko
  • 100 g masła
  • 100 g mąki
  • 100 g cukru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • ¼ łyżeczki soli
  • 150 g gorzkiej czekolady

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego warto jeść pomelo?

Sposób przygotowania:

  1. Pieczywo pokruszyć pieczywo.
  2. Czekoladę połamać i drobno posiekać, a następnie dodać do miski z pieczywem.
  3. Dodać też jajko, mąkę, sól, proszek do pieczenia i cukier.
  4. Masło roztopić i dodać do reszty składników. Dokładnie wymieszać.
  5. Piekarnik nagrzać do 180 stopni Celsjusza. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia i układać na niej ciasteczka.
  6. Piec około 10 minut.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dc5fuyx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc5fuyx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj