Trwa ładowanie...

Celuloza spożywcza. Nowy dodatek do potraw

Co chwilę naukowcy przedstawiają nowe produkty spożywcze, które wzbogacą nasze posiłki o wartościowe składniki odżywcze lub całkowicie wyeliminują niektóre z nich. Jak donosi "Daily Mail" istnieje specyfik, który już niedługo może zrewolucjonizować rynek – celulozę spożywczą.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Celuloza spożywcza. Nowy dodatek do potrawŹródło: 123RF
d3zrlz5
d3zrlz5

Norweska firma Borregaard wyprodukowała jadalne włókno w formie proszku o nazwie "SenseFi", który można dodawać do mięs, deserów, ciast, a także produktów mlecznych i sosów. Producenci podkreślają, że składnik ten powoduje, że dania stają się bardziej delikatne i kremowe. Dlatego też ich zdaniem może z powodzeniem zastąpić w kuchni tłuszcz.

Włókno z drzewa ich zdaniem charakteryzuje się zerową kalorycznością. Jeżeli więc faktycznie będzie stosowany na szeroką skalę jako zamiennik tłuszczu, produkt ten może być nowym specyfikiem pomagającym w walce z nadwagą. Ponadto zawarty we włóknach nierozpuszczalny błonnik może skutecznie wpłynąć na prawidłową pracę jelit. Jak podkreśla gazeta, celuloza już wcześniej była wykorzystywana w przemyśle spożywczym (E460), jednak nigdy wcześniej nie wytwarzano jej z drewna odpadowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3zrlz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zrlz5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj