Trwa ładowanie...
d481w0y
kuchenne nowości

Bądź jak profesjonalny kucharz. Zostań mistrzem siekania cebuli

Oglądasz programy kulinarne i zastanawiasz się, jak mistrzowie kuchni siekają tak szybko? Nauczymy cię w szybkim czasie sprawnie operować nożem. Ty też możesz, zostać szefem kuchni!
Share
Sprawne siekanie cebuli
Sprawne siekanie cebuli Źródło: 123RF
d481w0y

Potrzebujesz wyłącznie ostrego noża, żeby w krótkim czasie nauczyć się profesjonalnie kroić cebulę. Zachwycisz znajomych drobno posiekaną cebulą w sałatce oraz zobaczysz, jak szybko można ją pokroić.

Po pierwsze, obierz cebulę, pozostawiając nienaruszony korzeń. Następnie przetnij ją na pół. Odetnij pod kątem górną część cebuli (tą z której wyrastała zielona cebulka) oraz korzeń. Nie wyjmować środka cebuli. Ułożyć połówkę na desce, ciętą powierzchnią skierowaną w dół. Trzeba wziąć jedną stronę cebuli między małym palcem i kciukiem. Położyć pozostałe koniuszki palców na cebuli. Zacisnąć koniuszek środkowego palca, aby poprowadzić ostrze. Kroić od jednej krawędzi do drugiej. W międzyczasie, trzymając dłoń na nożu, rozluźnij ostrze w górę cebuli z każdym cięciem.

Cebulę możesz pokroić w piórka, prążki czy kostkę. W sieci jest wiele filmików pokazujących jak szybko i sprawnie szefowie kuchni siekają. Są jak maszyny.

d481w0y

Podziel się opinią

Share
d481w0y
d481w0y
Więcej tematów