ycipk-3zmsf2

Zielona herbata parzona na zimno

Zieloną herbatę pito już tysiące lat temu, a jej prozdrowotne właściwości znane są nie od dziś. Zazwyczaj pijemy ją zalaną gorącą wodą, ale czy wiesz, że możesz zaparzyć ją w zimnej wodzie? To świetny i zarazem zdrowy sposób na ochłodę w upalny dzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zielona herbata parzona na zimno
Zielona herbata parzona na zimno (123RF.COM)
ycipk-3zmsf2

Dzięki odpowiedniemu procesowi suszenia zielona herbata zachowuje niemalże wszystkie cenne substancje, np. silne antyoksydanty, polifenole oraz katechiny. Zawiera także liczne aminokwasy, teinę oraz witaminy A, B, C i E. To jeszcze nie wszystko – oczyszcza organizm, gdyż działa moczopędnie, przez co przyspiesza proces wydalania toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Podkręca metabolizm, wspomagając w ten sposób odchudzanie.

Parzenie herbaty na zimno (z angielskiego cold brew) będzie idealnym rozwiązaniem na upalne dni. Tym sposobem możemy przyrządzić każdy rodzaj herbaty, zaczynając od czarnej, a kończąc na zielonej. Co prawda parzenie na zimno wymaga o wiele więcej czasu niż tradycyjne, ale naprawdę warto.

Wystarczy, że do dzbanka wsypiesz dwa razy więcej listków herbaty, niż jeżeli parzyłbyś je tradycyjnie i odstawisz do lodówki na minimum 4 godziny (im dłużej, tym lepiej – czas parzenia może trwać nawet do 10 godzin) i już – zielona herbata na zimno gotowa. Proste, prawda? Do tak zaparzonej herbaty możesz dodać listki mięty i pokrojone w plasterki owoce, a na pewno zachwycisz swoich gości w upalny dzień.

ycipk-3zmsf2

Takie przygotowanie herbaty ma wiele zalet, przede wszystkim z liści uwalnia się o wiele mniej kofeiny i katechiny – dzięki temu jest bardziej orzeźwiająca. Dodatkowo zimne parzenie wyciąga znacznie delikatniejszy i pozbawiony charakterystycznej goryczy aromat herbaty.

Zobacz także wideo: Lecznicze właściwości miodu

ycipk-3zmsf2
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3zmsf2

ycipk-3zmsf2
ycipk-3zmsf2