Trwa ładowanie...
d1kmx9s
17-12-2019 13:08

Tequila sunrise

Przepis

- Tequila Sunrise to bardzo znany drink, który nie tylko ładnie wygląda, ale i tak smakuje. Przyznam, że jest bardzo ławy w przygotowaniu i nie ma problemów z dostępnością jego składników. Co prawda wg oryginalnego przepisu składa się on z likieru z czarnych porzeczek (Crème de cassis), ale popularniejsza jest zmodyfikowana wersja, którą zaprezentowałam poniżej. Drink ten został spopularyzowany przez piosenkę "Tequila Sunrise" oraz słynny film z 1988 roku - znany pod takim samym tytułem. Swoją nazwę zawdzięcza kolorom, jakie powstają z połączenia wszystkich składników - pisze Diana, autorka bloga Di bloguje.

d1kmx9s
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Czas przygotowania:
Na ile osób:

1

Okazja:
Di bloguje
Źródło: Di bloguje
Składniki
  • 50 ml tequili
  • 150 ml soku pomarańczowego
  • 20-25 ml grenadiny (u mnie syrop barmański Victoria Cymes)
  • kostki lodu (pominęłam)

Dodatkowo:

Przepis

Tequilę, sok pomarańczowy i kostki lodu (pominęłam) należy umieścić w shakerze i wymieszać. Następnie zawartość przelewać do szklanki/kieliszka, a na końcu powoli wlać grenadinę - najlepiej po wewnętrznej stronie łyżki, dzięki czemu syrop w większości osiądzie na dnie szkła. Do gotowego drinka włożyć słomkę i udekorować plasterkami pomarańczy.

eśli nie posiadacie shakera, to wszystkie składniki można po kolei wlewać do szklanki z lodem: tequilę, sok pomarańczowy i na końcu grenadinę. Drink ten najczęściej podawany jest w wąskiej i wysokiej szklance/kieliszku typu Collins lub Highball.

Chcesz się pochwalić swoimi kulinarnymi osiągnięciami? Masz ciekawy przepis? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tequila sunrise
Kategoria przepisów
Sposób przygotowania

Podziel się opinią

2
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kmx9s
d1kmx9s
d1kmx9s
d1kmx9s
Więcej tematów
d1kmx9s