Pyszne, chrupiące gofry. Sekret tkwi w dobrej gofrownicy
Z dżemem lub lodami, a może na wytrawnie z szynką i serem – gofry to na tyle uniwersalne danie, że można je jeść na wiele sposobów, wszystko zależy od przepisu. Aby każdorazowo smakowały jak najlepiej, warto postawić na dobrej jakości gofrownicę.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Jeżeli szukasz pomysłu na szybkie, smaczne i sycące śniadanie na ciepło, gofry nadadzą się idealnie. Przygotowanie nie jest trudne, jeśli masz w zanadrzu odpowiedni sprzęt.
Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie będzie przede wszystkim rozmiar gofrownicy i kształt gotowych gofrów. Do dyspozycji masz zarówno niewielkie modele pozwalające na przygotowanie dwóch średniej wielkości placków, jak i gofrownice pozwalającą przygotować cztery, a nawet osiem gofrów za jednym zamachem.
Jaka moc gofrownicy?
Przyjmuje się, że idealna gofrownica powinna mieć moc powyżej 1000 W. Tylko tego typu urządzenie jest w stanie zagwarantować, że gofry będą chrupiące z zewnątrz i mięciutkie w środku. Gofrownice niskiej jakości mogą mieć problem z należytym rozgrzaniem się, przez co ciasto wychodzi gumowate i blade, a gofry uginają się pod ciężarem dodatków.
Podczas zakupu cena bywa równie ważna co moc wybranego modelu. Wybierając wersję budżetową ryzykujesz większą awaryjność sprzętu lub to, że urządzenie nie będzie działać poprawnie, nierównomiernie przypiekając gofry z obu stron. Warto wybrać model z regulacją mocy, dzięki której dopasujesz smak świeżo wypieczonych gofrów do swoich preferencji.
Sekret dobrych gofrów
Jeśli twoja gofrownica nie spełnia wszystkich wymagań, być może rozwiązaniem nie jest wymiana, a dobór odpowiednich składników. Dobre ciasto na gofry powinno być nieco gęstsze od ciasta naleśnikowego, najlepiej o konsystencji śmietany. Po wylaniu n tackę powinno bez problemu rozlać się w każdą szczecinę. Jeżeli po otwarciu urządzenia ciasto nie wyrosło bądź jest blade, trzeba nieco rozcieńczyć masę. Jeżeli twoja gofrownica ma moc w granicach 700-800 W, warto również dodać do ciasta odrobinę proszku do pieczenia. W ten sposób ciasto będzie zdecydowanie pulchniejsze.
Coś więcej niż gofry
Praktyczną alternatywą dla gofrownicy będzie urządzenie z wymiennymi tackami w różnych kształtach, które w razie potrzeby zmieni gofrownicę w opiekacz do kanapek albo elektryczny grill. Takie rozwiązanie sprawi, że śniadania i kolacje będą zdecydowanie bardziej urozmaicone.
Gofry są na tyle uniwersalne, że każdy znajdzie swoje ulubione dodatki. Jedni preferują proste połączenia z cukrem lub dżemem, inni wolą bitą śmietanę i owoce, a jeszcze inni miód. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by przygotować dania wytrawne, na przykład kanapki z gofrem bez cukru zamiast chleba.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.