Trwa ładowanie...

Kombiwar lepszy niż piekarnik. Urządzenie, które odmieni twój jadłospis

Miłośnicy pieczonych potraw nie muszą ograniczać się jedynie do piekarnika. Smaczne potrawy przy użyciu minimalnej ilości tłuszczu można przygotować również w kombiwarze. Każde z tych urządzeń ma swoich zwolenników i przeciwników.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kombiwar lepszy niż piekarnik. Urządzenie, które odmieni twój jadłospisŹródło: Shutterstock.com
d2cnfso
d2cnfso

Poniżej znajdziesz kilka zalet kombiwarów, oraz przykłady zastosowań tego urządzenia. Jeśli szukasz przenośnego piekarnika, który spełni twoje oczekiwania, warto wypróbować nowe rozwiązania.

Liczy się powierzchnia

Największą zaletą piekarników jest ich wielkość. Typowy sprzęt ma wymiary sześcianu 60 x 60 x 60 cm. Umożliwia to przygotowanie sporych porcji potraw za jednym zamachem. Jeśli więc planujesz wystawną kolację w gronie rodziny lub znajomych, piekarnik będzie w sam raz. Nie bez znaczenia jest również możliwość pieczenia dań na kilku poziomach. W ten sposób przygotowując na przykład ciasto przy włączonym termoobiegu, możesz upiec dwie blachy na raz.

Smaczne i chrupiące potrawy Youtube.com
Smaczne i chrupiące potrawy Źródło: Youtube.com

Kombiwar jest natomiast nieco większy od kuchenki mikrofalowej, jego pojemność to około 12 litrów. Należy pamiętać, że od wysokości naczynia trzeba odjąć lampę halogenową, której grubość wynosi do 10 cm. Problem wielkości można rozwiązać przy pomocy dodatkowego kołnierza, który może zwiększyć pojemność sprzętu do nawet 18 litrów. W ten sposób do szklanej misy bez problemu zmieścisz nawet całego kurczaka, a wydajność urządzenia nie ulegnie zmianie.

Oszczędność i wygoda

Pojemność kombiwarów może pozostawiać wiele do życzenia, ale jest ona również zaletą. Niewielkie urządzenie szybko się nagrzewa. Oznacza to, że w przeciwieństwie do piekarnika nie musisz czekać kilku lub kilkunastu minut, zanim włożysz do niego potrawę. Wystarczy włączyć i gotowe. Wbudowany termoobieg równomiernie rozprowadza ciepło po całej misie sprawiając, że jedzenie jest odpowiednio przypieczone. W dodatku cały czas możesz śledzić proces pieczenia bez uchylania pokrywy i utraty cennego ciepła.

Niektórym może się wydawać, że podgrzewanie żywności w kombiwarze zużywa mnóstwo prądu, ze względu na dużą lampę. Nic bardziej mylnego. Po nagrzaniu się do odpowiedniej temperatury lampa wyłącza się, a wbudowany termostat sygnalizuje, kiedy należy powinna włączyć się ponownie. W efekcie użycie tego urządzenia jest o wiele bardziej ekonomiczne niż nagrzewanie dużego piekarnika. To natomiast powinno skłonić użytkowników do przerzucenia się na zdrowsze, pieczone potrawy, które przygotujesz przy niewielkim zużyciu energii.

Wielofunkcyjny następca prodiża

Kombiwar nie służy wyłącznie do pieczenia. Dzięki wbudowanym nakładkom urządzenie sprawdzi się jako zamiennik piekarnika, prodiża, grilla czy mikrofalówki, łącząc w sobie najlepsze cechy wszystkich tych sprzętów. W kombiwarze możesz więc zarówno odgrzać posiłek, jak i upiec soczysty stek, ciasto a nawet ususzyć grzyby, warzywa czy owoce lub ugotować je na parze.

W kombiwarze możesz smażyć bez dodatku tłuszczu WP.PL
W kombiwarze możesz smażyć bez dodatku tłuszczu Źródło: WP.PL

Możliwość przygotowywania smacznego, pieczonego posiłku bez uprzedniego nagrzewania i przy małym zużyciu prądu może zrewolucjonizować twoje podejście do gotowania. Smaczne, chrupiące potrawy z pewnością przypadną do gustu wszystkim domownikom, a kombiwar znajdzie swoje miejsce w każdej, nawet najmniejszej kuchni.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2cnfso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cnfso
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj