Trwa ładowanie...
Artykuł Sponsorowany
15-06-2020 16:25

Jak zbudowany jest dzbanek filtrujący? Skąd jego działanie?

Problemem w wielu domach jest zbyt twarda woda płynąca z kranu. Ta twardość przekłada się nie tylko na gorszy smak wody, ale także na stan armatury kuchennej i łazienkowej. Jeżeli Ty również borykasz się z problemem zbyt twardej wody, to idealnym rozwiązaniem może okazać się dzbanek filtrujący. Dzisiaj omówimy szczegółowo jego budowę oraz funkcje.

Share
Jak zbudowany jest dzbanek filtrujący? Skąd jego działanie?Źródło: materiał klienta
dkapcoe
Artykuł sponsorowany

Z jakich elementów składa się dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący do wody jest zbudowany z pojemnika na wodę z kranu, pojemnika na przefiltrowaną wodę i pokrywki. W pojemniku na wodę umieszcza się specjalny wkład filtrującym. Woda ściekająca z jednego pojemnika do drugiego przesącza się przez wkład. W pokrywce dzbanka powinien znajdować się otwór do nalewania wody oraz wskaźnik zużycia filtra. W nowoczesnych dzbankach standardem jest wskaźnik w formie wyświetlacza LED.

Jak dzbanek filtrujący oczyszcza wodę?

Skoro znasz już mechanikę działania dzbanka filtrującego, to teraz musisz dowiedzieć się jakie elementy są usuwane z wody w procesie filtrowania. Filtr do wody pozwala przede wszystkim znacznie zmniejszyć poziom chloru. Chlor jak wiadomo jest powszechnie używany w wodociągach do dezynfekcji wody. Dzięki filtrowaniu chloru woda zyskuje o wiele lepszy smak i zapach. Stosując wkład filtrujący, możesz usunąć z wody piasek, rdzę i różnego rodzaju zawiesiny. Warto podkreślić, że filtr do wody zawiera tzw. węgiel aktywny. Stanowi on swego rodzaju barierę dla rozwoju mikroorganizmów.

dkapcoe

Kupując dzbanek filtrujący do wody, musisz sobie zdawać sprawę, że nie jest on w stanie oczyścić wody z wszystkich niepożądanych składników. Dzbanek filtrujący nie wyłapuje bakterii. Ale nie musisz się tym przejmować. Aktualne wymogi sanitarne nakładają na dostawcę wody obowiązek oczyszczenia wody z wszelkich mikroorganizmów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia człowieka. Przefiltrowanie wody nie sprawi także, że ulegnie ona demineralizacji. Filtr do wody pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru soli, która prowadzi do powstania kamienia. Filtrowanie nie usuwa z wody potasu i sodu. Warto dodać, że niektóre typy filtrów mogą także wzbogacać wodę w magnez.

Kiedy należy wymienić filtr do wody?

Kupując dobrej jakości filtr do dzbanka, możesz liczyć, że będzie on w stanie przefiltrować ok. 150 litrów wody. Taki filtr wystarczy zatem na 1 miesiąc użytkowania. Sama wymiana filtra jest bardzo prosta. Dodatkowo każdy producent dołącza do swoich produktów szczegółową instrukcję, która poprowadzi Cię „krok po kroku”. W trakcie użytkowania dzbanka jego filtr do wody powinien być cały czas zanurzony. Dzięki temu zachowa swoje optymalne właściwości.

Jak konserwować dzbanek filtrujący do wody?

Większość dzbanków możesz bez obaw myć w zmywarce. Ręcznie musisz umyć jedynie pokrywkę, która została wyposażona w elektroniczny wskaźnik lub diodę. Jeśli nie masz zmywarki, to podczas mycia ręcznego dodaj do wody odrobinę płynu do mycia naczyń. Dzbanek przechowuj zawsze w zacienionym miejscu. Możesz także włożyć go do lodówki. Ekspozycja na słońcu znacznie zwiększa ryzyko pojawienia się glonów.

Wiesz już, jak działa dzbanek do filtrowania wody? Zatem możesz teraz odwiedzić stronę aquamelior.pl i sprawdzić ofertę obejmującą dzbanki i filtry do wody. Firma Aquamelior jest liderem w branży filtrów do wody oraz akcesoriów AGD

Artykuł sponsorowany

dkapcoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkapcoe
dkapcoe
Więcej tematów