Dodaj do ogórków igły sosnowe. To mało znany trik
Polska jest krajem, który słynie z kiszonek. A ukisić można dosłownie wszystko – warzywa, owoce czy grzyby. Jednak najpopularniejsze jest oczywiście kiszenie ogórków przechowywanych potem w spiżarniach i spożywanych jako dodatek do dań obiadowych przez cały rok. Lecz warto zaktualizować swój stały przepis i dorzucić do słoików jeden nieoczywisty składnik – igły sosnowe.
Ogórki kiszone należy spożywać ze względu na korzystne właściwości zdrowotne w postaci zawartości wielu witamin. Większość z nas sięga jednak po nie ze względu na wspaniały smak. Warto go jednak urozmaicić, wsadzając do słoika liście czarnej porzeczki, liście dębu albo właśnie igły sosnowe.
Co dają igły w ogórkach kiszonych?
Igły sosnowe używane do przygotowania ogórków kiszonych nie tylko wpłyną na ich wyjątkowy aromat i wzbogacą smak. Sprawią również, że ogórki na dłużej zachowają swoją świeżość. Będą jędrne i chrupkie przez długi czas. Aby przygotować takie nietypowe ogórki kiszone, wystarczy umieścić w każdym słoiku po kilka igieł sosnowych jeszcze przed włożeniem ogórków.
Właściwości prozdrowotne
Dodatkowo "sosnowe ogórki kiszone" posiadają jeszcze więcej właściwości niezwykle korzystnych dla naszego zdrowia. Jest tak, ponieważ składniki zawarte w pączkach oraz właśnie igłach sosny wykazują działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Oprócz tego odznaczają się również działaniem odkażającym, wykrztuśnym, a także rozkurczowym.
Będąc w temacie sosny w kuchni, można pokusić się również o przygotowanie syropu z sosny. W tym celu należy zerwać młode, pełne żywicy pędy sosny. Następnie w domu dokładnie je umyć oraz umieścić w słoju. W dalszej kolejności pędy trzeba zasypać cukrem w proporcji 1:1 i umieścić na parapecie na dwa lub trzy tygodnie. Tak uzyskany syrop może stać w lodówce nawet przez rok i jest świetnym oraz oryginalnym dodatkiem do deserów.
Chcesz się pochwalić swoimi kulinarnymi osiągnięciami? Masz ciekawy przepis? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl