WP

Brokułowa kawa. Zapowiada się kolejny dietetyczny hit?

Brokuły są określane jako jedne z najzdrowszych warzyw na świecie. Naukowcy z Australii opracowali brokułowy proszek, który może zastąpić poranne latte. Zdziwieni?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brokułowa kawa pomoże uzupełnić dietę w substancje odżywcze
Brokułowa kawa pomoże uzupełnić dietę w substancje odżywcze (123RF)
WP

Zielony proszek o smaku brokułów został wyprodukowany przez australijską organizację badawczą CSIRO & Hort Innovation. Jak informuje "Daily Mail", naukowcy wykorzystali "kombinację wybranych procesów obróbki wstępnej i suszenia", które umożliwiają zachowanie smaku, koloru i składników odżywczych z brokułów. Dodanie zielonego proszku do kawy ma pomóc w uzupełnieniu codziennej diety o niezbędne witaminy i minerały.

Ci, którzy mieli okazję przetestować "broccolatte", mają mieszane uczucia. Nic dziwnego. Kto ma ochotę pić kawę, która smakuje jak brokułowy koktajl? Może jednak warto się poświęcić. Dwie łyżki brokułowego proszku zastąpią 5 porcji warzyw.

Proszek jest częścią większego projektu, który zajmuje się redukcją odpadów spożywczych. Chodzi o wytwarzanie produktów z warzyw, które są zbyt "brzydkie" na sprzedaż. Te działania wpisują się w trend zero waste.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Kuchnia
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP