Trwa ładowanie...

Brokułowa kawa. Zapowiada się kolejny dietetyczny hit?

Brokuły są określane jako jedne z najzdrowszych warzyw na świecie. Naukowcy z Australii opracowali brokułowy proszek, który może zastąpić poranne latte. Zdziwieni?

Brokułowa kawa. Zapowiada się kolejny dietetyczny hit?Źródło: 123RF
d4detro
d4detro

Zielony proszek o smaku brokułów został wyprodukowany przez australijską organizację badawczą CSIRO & Hort Innovation. Jak informuje "Daily Mail", naukowcy wykorzystali "kombinację wybranych procesów obróbki wstępnej i suszenia", które umożliwiają zachowanie smaku, koloru i składników odżywczych z brokułów. Dodanie zielonego proszku do kawy ma pomóc w uzupełnieniu codziennej diety o niezbędne witaminy i minerały.

Ci, którzy mieli okazję przetestować "broccolatte", mają mieszane uczucia. Nic dziwnego. Kto ma ochotę pić kawę, która smakuje jak brokułowy koktajl? Może jednak warto się poświęcić. Dwie łyżki brokułowego proszku zastąpią 5 porcji warzyw.

Proszek jest częścią większego projektu, który zajmuje się redukcją odpadów spożywczych. Chodzi o wytwarzanie produktów z warzyw, które są zbyt "brzydkie" na sprzedaż. Te działania wpisują się w trend zero waste.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4detro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4detro
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj