Leczo. Cały obiad w jednym garnku

Potrawa bardzo popularna także w Polsce, choć nasza wersja trochę różni się od węgierskiej, w której pomidory i papryka duszone są zwykle na smalcu, z dodatkiem wędzonej słoniny i z podsmażoną na złocisty kolor cebulą, a następnie doprawione papryką w proszku

LeczoLeczo

Składniki

  • 5 papryk (większość czerwonej i 1-2 sztuki żółtej)
  • 2 młode cukinie
  • 5 pomidorów
  • 300 g wędzonego, surowego boczku
  • 1 pęto kiełbasy
  • 3 cebule
  • 2 liście laurowe
  • 6 ziarenek czarnego pieprzu
  • 1 świeża ostra węgierska papryka
  • olej do smażenia

Przepis

  • Cebulę kroimy dowolnie i podsmażamy z boczkiem. Osobno, na niewielkiej ilości oleju podsmażamy kiełbasę pokrojoną w plasterki. Z papryki usuwamy gniazda nasienne i kroimy w szerokie paski. Cukinie kroimy w grubszą kostkę.
  • Pomidory zalewamy wrzątkiem, zdejmujemy skórkę i kroimy w ćwiartki. Do dużego garnka wkładamy cebulę z boczkiem, paprykę i cukinię.
  • Dodajemy pomidory, kiełbasę i przyprawy oraz ostrą paprykę przekrojoną na pół i bez pestek. Zalewamy taką ilością wody, żeby przykryła warzywa.
  • Gotujemy bez przykrycia, aż wszystkie składniki zmiękną i będą pływały w pięknym, gęstym i aromatycznym sosie.
Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE