Trwa ładowanie...

Makaron prosto z... patelni

Nie ma włoskiej kuchni bez makaronu. Jednak ugotowanie idealnego spaghetti nie jest wcale takie proste, nic tak nie psuje smaku dania jak makaron, który jest zbyt twardy lub rozgotowany. Aby efekt finalny był zadowalający, należy pamiętać o kilku zasadach – dużym garnku, odpowiedniej ilości wody i soli. Harold McGee, autor książki "Encyklopedia kuchennej nauki, historii i kultury" zdradza, jak w prosty sposób ugotować doskonały makaron.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Makaron prosto z... patelni
Źródło: Pixabay.com
d468dhp

W "Encyklopedii kuchennej nauki, historii i kultury" znajdziemy niezawodny sposób na ugotowanie makaronu. Harold McGe uważa, że wcale nie musimy wrzucać makaronu do garnka z gorąca wodą. Autor proponuje, by przygotować spaghetti na patelni. Jest to dużo prostsza i szybsza metoda niż tradycyjne gotowanie.

Spaghetti flickr.com
Spaghetti Źródło: flickr.com

Na odpowiednio dużej patelni umieszczamy odmierzoną porcję makaronu. Następnie wlewamy od 1 do 2 litrów zimnej wody, solimy i włączamy średni ogień. Gotujemy makaron przez 10 minut, od czasu do czasu mieszając. Po tym czasie wchłonie on większość wody, natomiast pozostała zawiesina, zawierającą uwolnioną w trakcie gotowania skrobię, będzie bazą do przygotowania sosu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d468dhp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d468dhp
d468dhp
Więcej tematów