Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Prymus AGD

Zestaw garnków na indukcję – fakty, które Cię zaskoczą

Wszystko w świecie się zmienia. Zmiany zachodzą w każdej sferze i na każdej płaszczyźnie naszego życia, także i w kuchni. Coraz częściej stare palniki na gaz wypierane są tu przez nowocześniejsze i znacznie bardziej funkcjonalne – płyty indukcyjne. W tym artykule przedstawimy kwestie tyczące się zestawów garnków na indukcję – o których niewiele osób wie. Dlaczego więc warto korzystać z garnków indukcyjnych? Zapraszamy do lektury.
Share
Zestaw garnków na indukcję – fakty, które Cię zaskoczą
Zestaw garnków na indukcję – fakty, które Cię zaskocząŹródło: materiały partnera
d46azgl

Najważniejszą kwestią, którą trzeba wiedzieć przed wyborem zestawu garnków indukcyjnych jest to, z jakiego materiału zostały one wykonane. Mogą być one bowiem wyprodukowane ze stali nierdzewnej, emaliowanej, żeliwa, teflonu, czy ceramiki – a każdy z wymienionych materiałów charakteryzuje się innymi walorami i specyfiką. Każdy z powyższych ma też swoje plusy i minusy. Efekt jest jednak zazwyczaj zbliżony do siebie. Sprowadza się do znacznie szybszego podgrzewania danej potrawy – nawet o 50 % - a także do poprawy bezpieczeństwa użytkowania, w stosunku do tradycyjnych palników na gaz.

Komplet garnków ze stali nierdzewnej Prima 6-częściowy


Komplet garnków ze stali nierdzewnej Prima 6-częściowy

d46azgl

Garnki indukcyjne nie przypalają jedzenia

Powyżej opisane właściwości tworzywa, z którego wykonane zostały garnki indukcyjne – mają jeden, wspólny efekt. Mianowicie jest fakt, że ze względu na swoją budowę, garnki indukcyjne nie przypalają jedzenia. Jest to ich ogromny plus, dlatego też warto to podkreślić. Zestawy garnków na indukcję nie przypalają jedzenia dlatego, że wyposażone są zazwyczaj w kilka, wbudowanych w denko warstw ochronnych i nieprzywierających, dzięki którym ciepło z płyty z idealną równomiernością rozchodzi się po całej powierzchni naczynia. Rezultat jest następujący: jedzenie podgrzewa się błyskawicznie i równomiernie, a także na dłużej zachowuje swą ciepłotę.

Pojedynczy element z kompletu garnków ze stali nierdzewnej Prima 6-częściowy
Pojedynczy element z kompletu garnków ze stali nierdzewnej Prima 6-częściowy

Szybsze podgrzewanie pokarmu w zestawach garnków indukcyjnych

Jak przed chwilą napomknęliśmy – zestawy garnków na indukcję znacznie szybciej podgrzewają jedzenie. Czas gotowania potrawy w takim garnku będzie więc nawet o 50% krótszy, niż w tym, który przeznaczony jest do standardowego, gazowego palnika.

d46azgl

W teorii – mamy więc możliwość skrócenia naszych codziennych prac kuchennych nawet o połowę. Wynik ten zapiera dech w piersiach – zwłaszcza najbardziej odczuwalne okaże się to przed uroczystościami, kiedy mamy mało czasu, a dużo spraw do pozałatwiania.

Bezpieczeństwo użytkowania kompletów garnków indukcyjnych

Wysokiej jakości materiały, z których wytwarzane są garnki na indukcję, nie zachodzą w jakąkolwiek reakcję z żywnością. Nawet w najwyższych temperaturach nie wydzielają one żadnych substancji chemicznych. Poza tym samo rozwiązanie podgrzewania metodą indukcji jest znacznie bezpieczniejsze, niż wykorzystywanie gazu – nie zachodzi tu bowiem groźba eksplozji, czy choćby zaczadzenia.

Podsumowanie

Bezpieczeństwo od zaczadzenia, lub eksplozji instalacji gazowej? Brak niebezpiecznych związków chemicznych w żywności? Nieprzypalone, przepyszne jedzenie? I nawet o 50% krótsza praca w kuchni? Warto wiedzieć jakie korzyści da nam komplet garnków na indukcję. Warto kupować je jedynie w dobrych sklepach internetowych, jak choćby Prymus AGD.

Materiał partnera: Prymus AGD

d46azgl

Podziel się opinią

Share
d46azgl
d46azgl
Więcej tematów