Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

W jakich czynnościach może Ci pomóc urządzenie wielofunkcyjne do kuchni?

Urządzenia wielofunkcyjne to prawdziwy hit ostatnich lat. Wszędzie pełno ich reklam, wszyscy o nich mówią i wymieniają się przepisami. Czy te urządzenia są naprawdę warte wypróbowania? Czy są dla każdego? I w czym właściwie mogą pomóc w naszej kuchni? Poniżej odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych.

Share
Urządzenie wielofunkcyjne do kuchniUrządzenie wielofunkcyjne do kuchniŹródło: materiały partnera
d2sk6an

Czym są urządzenie wielofunkcyjne?

Zwykle mają bardzo podobną budowę. Misa główna umieszczona jest na korpusie urządzenia, na którym znajduje się również wyświetlacz i panel obsługi. W urządzeniach wyższej generacji jest to zwykle wyświetlacz dotykowy. W nieco starszych modelach możemy spotkać się ze sterowaniem przyciskami. Takie urządzenie, jak sama nazwa wskazuje ma wiele rożnych zastosowań. Nie można porównać ich do sprzętów, które znaliśmy do tej pory i które miały z góry określone jedno lub dwa zastosowania. Dzięki nim możemy wykonać większość potraw od A do Z nie angażując innych domowych sprzętów.

W jakich czynnościach kuchennych pomoże Ci urządzenie wielofunkcyjne?

Większość urządzeń przejmie na siebie:

 • Siekanie
 • Blendowanie
 • Ubijanie
 • Ugniatanie
 • Gotowanie na parze
 • Podsmażanie
 • Klasyczne gotowanie
 • Miksowanie
 • Rozdrabnianie
 • Kruszenie lodu
 • Mieszanie
 • Szatkowanie

Wyższe modele dodatkowo również zważą i odmierzą odpowiednią ilość produktów. Dokładnie tak jak Perfect Mix2 – urządzenie wielofunkcyjne do kuchni eldom.eu. To już kolejne urządzenie wielofunkcyjne marki Eldom, wzbogacone o nowe funkcje i możliwości.

Jak właściwie działają urządzenia wielofunkcyjne?

W urządzeniach wielofunkcyjnych zwykle znaleźć można kilka trybów pracy. Mają możliwość manualnego ustawiania i dostosowania poszczególnych parametrów do potrzeb użytkownika, ustawienia poszczególnych czynności (gotowanie na parze, podsmażanie, siekanie itd.), jak i pulę przepisów step-by-step. Co to w praktyce oznacza? Wybieramy jeden z dostępnych przepisów i urządzenie dosłownie krok po kroku przeprowadza nas przez poszczególnego etapy jego przygotowania. Poinstruuje nas zatem o tym co, w jakiej ilości i kiedy należy dodać, a także jakie kolejne czynności będziemy wykonywać.

d2sk6an

Jakie możliwości otwiera przed Tobą nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne?

Technologia wielkimi krokami wkracza także do naszych kuchni. Najnowsze urządzenia wielofunkcyjne są tego najlepszym przykładem! Dzięki technologii WI-FI można za pomocą kilku kliknięć zaktualizować bazę przepisów dostępnych w urządzeniu. Oznacza to garść potężnej inspiracji i kuchenne podróże w najdalsze zakątki świata, kiedy tylko chcesz! Nie starczyło Ci dotąd odwagi na wypróbowanie specjałów innych kuchni? Teraz możesz to zrobić z pewnością pełnego sukcesu!

A co z tradycjonalistami? Spokojnie. Dla nich także znajdzie się mnóstwo receptur.

Urządzenia wielofunkcyjne – dla kogo?

Można odnieść wrażenie, że urządzenia wielofunkcyjne przeznaczone są raczej dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w kuchni. Po części to prawda – dzięki olbrzymiej puli przepisów nauka gotowania jest łatwa jak nigdy dotąd. Nie jest to jednak jedyna grupa wśród użytkowników tego typu sprzętów. Wielu bardzo doświadczonych i zaawansowanych kucharzy sięga po nie z czystej ekonomii. Czas poświęcany dotąd na pracochłonne, powtarzalne czynności wolą wykorzystać na obmyślanie i dopracowywanie nowych receptur. Aspekt oszczędności czasu i energii zachęca także osoby wyjątkowo zabiegane, które nie zawsze mają czas na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych posiłków w domu. Dzięki urządzeniom tego typu, mogą pozwolić sobie na luksus przygotowywania zbilansowanych posiłków, nie przeznaczając na to zbyt dużo czasu.

Czy warto wypróbować urządzenie wielofunkcyjne?

Jeśli zależy Ci na skróceniu czasu przygotowywania potraw, lubisz poznawać nowe smaki i marzysz o gotowaniu z doświadczonym szefem kuchni – tak, zdecydowanie warto! To czy urządzenie na stałe zagości w Twojej kuchni i wpisze się w Twój tryb życia zależy tylko od Ciebie. Jeśli wiesz, że będzie to tylko kolejny sprzęt z kolekcji „nieużywane”, szkoda czasu. Jeśli jednak ekscytuje Cię wizja codziennie innego, zdrowego, domowego posiłku to urządzenie zdecydowanie jest dla Ciebie!

Artykuł sponsorowany
d2sk6an

Podziel się opinią

Share
d2sk6an
d2sk6an
Więcej tematów