Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD

Ekspres dla nowożeńców? Pyszna kawa na nową drogę życia!

Sprzęt kuchenny czy też małe agd do domu to wciąż bardzo popularny prezent. Drobne agd to urządzenia, które są w każdym domu, stanowią nie tylko ozdobę kuchni, ale także jej praktyczny element. Czy zatem warto zakupić akcesoria kuchenne czy sprzęt do zadań specjalnych, jeśli szukamy prezentu np. dla Nowożeńców? Oczywiście, że tak! W końcu w kuchni, spędzamy dużą część naszego czasu na przygotowywaniu posiłków? Co będzie prezentem idealnym? Ekspres do kawy! Jakiego wybór dokonać? Co brać pod uwagę, przy zakupie urządzeń do przygotowywania napoju bogów? Jakie ekspresy sprawdzą się najlepiej? Co jeszcze możemy kupić?

 Źródło: materiały partnera
d3tbr0i
d3tbr0i

Gdy poszukujesz prezentu, który ozdobi kuchnię Młodej Pary

Kuchnia niezaprzeczalnie stanowi centrum naszego małego wszechświata. Ponieważ jedzenie stanowi ważną część naszego życia, odzwierciedla to także sprzęt agd, jaki posiadamy. Decydując się na zakup urządzenia agd na prezent rozważamy różne opcje - roboty kuchenne, kuchenki, blendery, sokowirówki, tostery, czajniki elektryczne. Spośród agd małego możesz kupić takie produkty jak kuchenka mikrofalowa, wyciskarka wolnoobrotowa i wiele innych.

W gronie całej rodziny, do dyspozycji mamy wiele kategorii urządzeń, zdobiących nasze kuchnie. To tutaj w końcu, odbywa się tak wiele czynności! Gotowanie, przygotowywanie kolacji i śniadań, ubijanie piany, rozdrabnianie, przygotowywanie zup, miksowanie, mieszanie, korzystamy też z mielenia czy pieczenia.

Odpowiednio dobrane sprzęty, pozwolą nam zaspokoić swoje potrzeby.

d3tbr0i

Gdy natomiast szukasz prezentu dla swoich znajomych, wszelkie rozwiązania kuchenne zdają się być dobrą drogą. Oczywiście, duże znaczenie ma to, aby spełnić oczekiwania Młodej Pary i dać im taki rodzaj sprzętów, który cieszy, jest przydatny i sprawia radość.

Jeśli nie wiesz, co możesz kupić Nowożeńcom, zawsze możesz zasięgnąć inspiracji na stronie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezent-na-slub-praktyczne-i-oryginalne-upominki-dla-nowozencow.bhtml

Ekspres do kawy jak prezent idealny? Co wziąć pod uwagę?

Jednym z ciekawszych rozwiązań na prezent jest ekspres do kawy. Któż z nas nie potrzebuje wypić choć jednej filiżanki tego cudownego napoju o poranku, zanim udamy się pracy? Picie kawy to rytuał niemal tak wspaniały jak picie herbaty, choć zapaleni kawosze powiedzą, że nawet większy. Jednak niezależnie od tego, czy uwielbiasz sam proces palenia kawy i z lubością przygotowujesz kawę dla siebie czy też wolisz otrzymać szybki, automatyczny zastrzyk energii na resztę dnia - z całą pewnością przyda się odpowiedni sprzęt.

Jeśli już zdecydowałeś, że ekspres to wspaniałe rozwiązanie dla obdarowanych, powinieneś wziąć pod uwagę kilka aspektów przed zakupem. Warto odpowiedzieć na pytanie jaką kawę lubi Młoda Para? Czy to entuzjaści mocnej czarnej ekspresso czy koneserzy dobrej latte? Ile kaw dziennie lubią spożywać? Jak wiele czasu mają na przygotowywanie kawy? W jakim stylu jest ich kuchnia?

d3tbr0i

Nawet jeśli nie znasz bardzo szczegółowych odpowiedzi, zawsze warto mieć na uwadze parametry dość ogólne tj. moc ekspresu, ciśnienie, wybór kaw, pojemność i szybkość ekspresu, system spieniania mleka, wbudowany młynek, automatyczne czyszczenie, dodatkowe funkcje.

W ogólnym rozumieniu, dobre urządzenie powinno być energooszczędne, praktyczne, proste w obsłudze, wygodne, obsługiwane z łatwością nawet przez laika.

Jaki rodzaj ekspresu wybrać?

Szukając dobrego ekspresu dla Nowożeńców, do wyboru mamy całkiem sporo opcji, o czym przekonasz się na stronie https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-prezenty-dla-kawoszy.bhtml

Najpopularniejsze wybory jako prezent to jednak ekspres automatyczny, przelewowy, kolbowy oraz ekspres na kapsułki. Jaki zatem wybrać? Przyjrzyjmy się szybko każdej z opcji.

d3tbr0i

Najpopularniejszy wybór to ekspres automatyczny. Kawę parzy się tu szybko pod ciśnieniem, a pełna automatyzacja sprawia, że jest wygodny niemal dla każdego. Wystarczy jedynie jednym przyciskiem wybrać ulubiony rodzaj napoju, wcisnąć i czekać na kawę. Taki ekspres na wyposażeniu ma młynek do kawy, pojemnik na wodę i spieniacz mleka. Jest bardzo prosty w obsłudze, ale trzeba pamiętać, że do wyboru mamy tylko listę kaw, proponowanych przez dany model.

Spadkobiercą włoskich ekspresów jest ekspres kolbowy. Dedykowany dla prawdziwych wielbicieli, którzy pragną być baristami. Jego obsługa wymaga bowiem nieco czasu oraz umiejętności. Niektóre modele mają wbudowany młynek do kawy, ale w większości przypadków, musimy mieć go oddzielnie. W tym ekspresie przygotujesz najlepszą jakościowo kawę, głównie na bazie expresso. 

Jeśli Młoda Para to wyznawcy jedynie kawy czarnej, dobrym pomysłem może być ekspres przelewowy. Mamy w nim do czynienia nie z ciśnieniem, ale z filtracją. Za jego pomocą przygotujesz od razu cały dzbanek czystej, klarownej kawy. Przygotowanie kawy jest dość proste, ale dłuższe, z uwagi na dłuższy kontakt wody z kawą.

Ostatnią opcją jest ekspres na kapsułki, dedykowany zwłaszcza tym osobom, które nie mają zbyt wiele czasu. Tu wystarczy jedynie włożyć kapsułkę ulubionej kawy, wcisnąć przycisk i odebrać kawę. Niestety, chociaż ten rodzaj ekspresów jest rozpowszechniony, to jednak ma pewne ograniczenia. Kawa jest gorszej jakości niż świeżo zmielona, jesteśmy ograniczenia propozycjami kaw jednego producenta, a koszt takiej kawy jest zdecydowanie droższy od innych, z uwagi na dość wysoki koszt kapsułek.

Skoro już znasz najważniejsze opcje - teraz warto tylko udać się do sklepu i zakupić ten najlepszy sprzęt, np. w naszej ofercie.

Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD
d3tbr0i
d3tbr0i
Więcej tematów