Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
kawa
Artykuł Sponsorowany
18-11-2022 08:26
Artykuł sponsorowany WOSEBA

Dalgona coffee z kakao – odkryj nową wersję klasycznego przepisu!

Chyba nie ma miłośnika kawy, który nigdy nie słyszałby o dalgona coffee. W przeciwieństwie do innych kaw, takich jak cappuccino czy americano, kawy po koreańsku raczej nie znajdziemy w kawiarniach – jest wprost stworzona do tego, by przygotowywać ją w domu. Jeśli dalgona coffee to jedna z Twoich ulubionych kaw, koniecznie wypróbuj przepis na dalgona mocha, który zawiera jeden dodatkowy składnik: czekoladę.

Share
 Źródło: materiały partnera
ditv78l

Koreańska kawa uwielbiana w Polsce

Dalgona coffee to kawa, która przywędrowała do nas z Korei Południowej. Wszystko zaczęło się podczas pandemii, gdy znudzeni lockdownem użytkownicy Instagrama rozpoczęli masowe wstawianie filmów i zdjęć z samodzielnie przygotowaną dalgoną. Przyrządzenie tej kawy jest banalnie proste, dlatego nic dziwnego, że koreańska dalgona tak szybko zdobyła popularność poza krajami azjatyckimi. Wszystko, czego potrzebujesz, to kawa rozpuszczalna, cukier, mleko i wrzątek. No chyba że decydujesz się na alternatywny przepis, ale o tym za chwilę.

Jaką kawę wybrać do dalgony?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: dalgona coffee przygotowujemy na bazie kawy rozpuszczalnej. Nie musisz więc posiadać ekspresu ciśnieniowego ani być mistrzem w parzeniu espresso. Najlepiej wybrać produkt instant, który świetnie komponuje się z mlekiem, taki jak kawa rozpuszczalna WOSEBA Crema Gold. Jest to specjalna kompozycja kaw premium, otrzymywana w 100% z ziaren kawy. Jak każda rozpuszczalna kawa również Crema Gold została poddana procesowi liofilizacji, dzięki czemu przygotowanie filiżanki aromatycznego napoju jest wygodne, łatwe i szybkie.

Przepis na klasyczną dalgona coffee

Składniki:

  • 3 łyżki kawy rozpuszczalnej WOSEBA Crema Gold,
  • 3 łyżki cukru,
  • 3 łyżki wrzątku,
  • 300 ml mleka (3,2%),
  • cynamon, wiórki kokosowe (opcjonalnie).

Przygotowanie:

Kawę rozpuszczalną i cukier umieść w wysokim naczyniu, a następnie wlej wrzątek. Całość miksuj mikserem lub ubijaj trzepaczką do uzyskania stabilnej, puszystej pianki. Mleko podgrzej do temperatury 65°C i spień przy użyciu ręcznego spieniacza albo dyszy ekspresu, a następnie przelej je do szklanki. Dodaj ubitą piankę i udekoruj napój cynamonem lub wiórkami kokosowymi.

ditv78l

Przepis na dalgona mocha

Składniki:

  • 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej WOSEBA Crema Gold,
  • 3 łyżeczki cukru,
  • 3 łyżki wrzątku,
  • 30 g czekolady,
  • 150 ml mleka (3,2%).

Przygotowanie:

Kawę rozpuszczalną, cukier i wrzątek umieść w wysokim naczyniu, a następnie miksuj do uzyskania jednolitej, puszystej pianki. Mleko podgrzej do temperatury 65°C i spień za pomocą dyszy ekspresu ciśnieniowego lub ręcznego spieniacza. W rondelku umieść czekoladę i 40 ml wody, a następnie podgrzewaj do osiągnięcia jednolitej konsystencji. Przelej czekoladę do wysokiej szklanki, dodaj spienione mleko, a na wierzch nałóż piankę z kawy rozpuszczalnej. Przed wypiciem zamieszaj.

Przepis na dalgona mocha pochodzi ze strony kawazmleczkiem.pl, gdzie znajdziesz ponad 100 przepisów na kawy i desery.

Artykuł sponsorowany WOSEBA
ditv78l
ditv78l
Więcej tematów