Czy sok z buraków może być szkodliwy?

Mam anemię i ostatnio często sięgam po sok z buraków. Znajoma powiedziała mi, że w nadmiernych ilościach może on być szkodliwy dla organizmu - zwłaszcza dla wątroby. Czy to prawda?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy sok z buraków może być szkodliwy?
(archiwum, Fot: archiwum)

Sok z buraków jest dobrym źródłem kwasu foliowego oraz składników mineralnych i witamin. Ten wzmacniający napój polecany jest osobą cierpiącym na anemię i rekonwalescentom. Zawarte w soku z buraków antocyjany pomagają w lepszym przyswajaniu tlenu przez komórki. Ponadto sok ma właściwości neutralizujące wolne rodniki i wspomagające układ krwionośny.

Sok z buraków polecany jest wszystkim, dzieciom, osobom dorosłym, kobietą w ciąży. Jednakże osoby cierpiące na cukrzycę powinny ostrożnie delektować się tym napojem ze względu na dużą zawartość cukrów. Należy również w ograniczonych ilościach spożywać botwinkę, czyli niedojrzałą postać buraka ćwikłowego. Zawarte w niej duże ilości kwasu szczawiowego mogą spowodować bóle stawów i kamicę nerkową. Sok z buraków polecany jest przy schorzeniach wątroby, wspomaga jej działanie i dodatkowi ją oczyszcza. Także negatywny wpływ soku z buraków na wątrobę jest niepotwierdzony.

Polub WP Kuchnia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.