zaloguj | rejestruj
w przepisach
w przepisach
w całym serwisie

Podaj składniki, jakie masz w lodówce:

usuń
usuń
usuń
+ kolejny składnik anuluj

Co jeść, by uniknąć zaparć?

WP | aktualizacja 2011-11-09 (16:10) 4 lata 11 miesięcy 11 dni 18 godzin i 50 minut temu | 2 opinie
 
Co jeść, by uniknąć zaparć?

Bardzo proszę o pomoc. Co jeść, by nie mieć bardzo uciążliwych zaparć po lekach. Jem dużo potraw z błonnikiem, ale to nie pomaga. Będę wdzięczna za pomoc.

Błonnik nie jest trawiony ani wchłaniany przez nasz organizm, za to bardzo skutecznie oczyszcza przewód pokarmowy, ale musi mieć do tego odpowiednie warunki.

W zwalczaniu zaparć poza dietą bogatą w błonnik ważna jest ilości wypijanych płynów, a także wysiłek fizyczny. Błonnik nie jest trawiony ani wchłaniany przez nasz organizm, za to bardzo skutecznie oczyszcza przewód pokarmowy, ale musi mieć do tego odpowiednie warunki. Błonnik pokarmowy można porównać do gąbki. Podobnie jak ona, wchłania wodę i pęcznieje. Zwiększając swoją objętość zwiększa objętość masy kałowej i ułatwia perystaltykę jelit, a tym samym proces wypróżniania. Proszę wypijać około 2 litrów wody dziennie w małych porcjach. Warto także wypić szklankę ciepłej, przegotowanej wody na czczo, zaraz po przebudzeniu.


Jeśli Pani stan zdrowia na to pozwala, proszę zwiększyć aktywność fizyczną. Większy wysiłek fizyczny to szybszy metabolizm, a tym samym szybsze i regularne wypróżnianie. Jeśli mimo stosowania diety bogatej w błonnik, picia odpowiedniej ilości płynów i zwiększenia aktywności fizycznej sytuacja nie ulegnie poprawie, proszę skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia innych schorzeń, które mogą mieć wpływ na częstotliwość wypróżnień.

Polub WP Kuchnia na Facebooku

Oceń
tak 3 75,00%
nie 1 25,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~pati 2012-02-12 (11:45) 4 lata 8 miesięcy 8 dni 23 godziny i 15 minut temu

Mój sekret?
Dawniej zawsze miałam z tym problem szczególnie po tuczących potrawach. Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealna-figura.eu

odpowiedz

0
0
~luk 2011-11-13 (13:08) 4 lata 11 miesięcy 7 dni 21 godzin i 52 minuty temu

anomalia jelitowe
zła jakość/jedzenie chemiczne/brak właściwej flory bakteryjnej=zatrucie i choroby

odpowiedz

Bądź z nami na bieżąco


Dietetyczne S.O.S
regulamin
Popularne przepisy
sernik na zimno, Placuszki, Śledzie przepisy, Dania z ziemniaków, Desery, Szarlotka, Naleśniki, Blok czekoladowy, Śledzie po kaszubsku, Mięso mielone, Barszcz czerwony, Sałatka gyros, Makowiec, Sałatka, Kurczak, Rogaliki, Ciasta na zimno, Pierogi, Knedle, Śledzie w oleju